3.0SMCJ110A
Mfr.Part #
3.0SMCJ110A
Datasheet
3.0SMCJ110A
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMC
Stock
418
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
16.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
177V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V